RSS    .:::19.08.2018 :::.   

Rambler's Top100 Rambler's Top100

 Одеська область розміщена на крайньому південному заході України та межує з Вінницькою, Кіровоградською, Миколаївською областями, а також на суші та на морі з Республікою Молдовою, Румунiєю, Болгарією, Турцією.

Область займає територію Північно-Західного Причорномор'я від гирла річки Дунай до Тілігульського лиману (морське узбережжя в межах області простягається на 300 км), а від моря на північ - на 200-250 км. Загальна площа території області складає 33,3 тис.кв.км (5,5% території України), що майже відповідає розмірам території Республіки Молдови (33,4 тис.кв.км).

На лівобережжі нижнього русла річки Дунай та в долині між Кiлійським гирлом та Дністровським лиманом знаходяться прісноводні озера Кагул, Ялпуг, Катлабух, Китай та солоні - Сасик, Алiбей, Бурнас, Будацьке, Шагани, в східній частині - солоні лимани Хаджибейський, Куяльницький, відомі своїми цілющими грязями.

Область відноситься до зони інтенсивного степового хліборобства з розвиненим зрошенням. Прибережною частиною вона потрапляє до рекреаційної зони Північно- Західного Причорномор'я, розміщена близько від великих промислових регіонів.

Північна частина області розташована в лісостеповій, а південна - в степовій зоні. У грунтовому покрові переважають звичайні та південні чорноземи. Средньорічна температура коливається від +8,2&grad; С на півночі до +10,8&grad; С на півдні. Тривалість вегетаційного періоду від 180 до 210 діб. Средньорічна кількість опадів - від 340 мм на півдні області до 460 мм на півночі. Природні умови сприятливі для вирощування озимої пшениці, кукурудзи, ячменю, проса, соняшнику. В північній та центральній зонах можна вирощувати цукровий буряк, у південній - виноград.

 
   
 

  
 

 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.