RSS    .:::19.08.2018 :::.   

Rambler's Top100 Rambler's Top100

 

:::::::::: Промисловість ::::::::::
Паливна промисловість

Вступ та історична довідка
Машинобудування та металообробка
Паливна промисловість
Хімічна та нафтохімічна промисловість
Медична промисловість
Легка промисловість
Харчова промисловість    Одне із найвідоміших на Одещині підприємств ВАТ “Ексімнафтопродукт” увійшло в нове століття як флагман вітчизняного нафтогазового комплексу та як сучасне базове підприємство з перевалки нафти та нафтопродуктів. 

    Цей унікальний нафтоперевалочний комплекс був створений завдяки цілеспрямованій широкомасштабній роботі з відновлення, модернізації виробничої бази і впровадження передових технологій.

    Починаючи з 1992 року тут почалася фундаментальна технічна перебудова всього нафтогазового господарства. На реконструкцію і модернізацію щорічно спрямовуються відрахування 45-50% прибутку підприємства.

    Сьогодні ВАТ “Ексімнафтопродукт” - це один з найпотужніших терміналів з перевалки нафти, мазуту і дизельного пального не лише в Україні, а й у всьому Чорноморському басейні. Освоєні підприємством технології відповідають високим міжнародним вимогам, забезпечують експорт нафти та нафтопродуктів до інших країн світу та прийом і перевалку імпортної нафти.

    Починаючи з 1990 року керівником ВАТ “Ексімнафтопродукт” є Філіпчук В.С., якому у 2000 році було присвоєно звання Герой України.

    До паливного комплексу входить і ВАТ “Лукойл - Одеський нафтопереробний завод", приватизація якого дала змогу провести реконструкцію підприємства та збільшити рівень завантаженості виробничих потужностей з 20% до 50%, розробити довгострокову стратегію розвитку нафтопереробного комплексу.

    З метою вирішення проблеми диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, зокрема нафти, Урядом був прийнятий проект будівництва нафтового терміналу поблизу Одеси та нафтопроводу Одеса-Броди, який сполучив би термінал з уже існуючою в країні системою нафтопроводів.

    Після введення в дію нафтопроводу “Одеса – Броди” нафта Каспійського регіону може постачатися на Дрогобицький та Надвірнянський нафтопереробні заводи. Таким чином, українська економіка отримує могутній імпульс для розвитку.

    Враховуючи унікальне географічне розташування України на перетині шляхів між Азією та Європою, нафтотермінал “Південний” і нафтопровід “Одеса-Броди” можна експлуатувати для транзиту нафти із багатого нафтою регіону Каспійського моря до країн-споживачів нафти.

    Для країн Центральної та Східної Європи і чорноморсько – каспійського району це зручний, надійний та вигідний транзитний нафтовий маршрут – свого роду “шовковий шлях” каспійської нафти.

    Видатною подією в житті області у 2001 році було завершення будівництва 670 кілометрової нафтомагістралі. У зварюванні “золотого стику” 19 серпня 2001 року взяв участь Президент України Л.Д.Кучма.

далі [хімічна та нафтохімічна промисловість]

Дата оновлення : 15.03.2005

 
 

  
 

 Розробка, дизайн та розміщення: КП "Обласний інформаційно-аналітичний центр" © | телефон (0482) 429820 | 2011 р.